Bestsellery, Fantasy, Książki, Książki dla chłopca, Książki dla dzieci, Książki dla dziewczynki

“Dziewczyna we mgle”

“Dziewczyna we mgle”

Dziewczyna we mgle”, książka napisana przez Donato Carrisi, włoskiego pisarza, autora kryminałów. Donato Carrisi jest scenarzystą, pisarzem i dramatopisarzem. Zadebiutował w 2009 roku powieścią kryminalną „Zaklinacz”. O jego ogromnym talencie pisarskim świadczą również nagrody i wyróżnienia, zarówno włoskie jak i francuskie, które dostał za swoją twórczość. W 2018 roku ukazała się ekranizacja powieści “Dziewczyna we mgle” w reżyserii samego autora kryminału.  

“Dziewczyna we mgle” – o czym jest?

Małe górskie miasteczko Avechot, kryje okropne tajemnice. Dzień przed Wigilią główna bohaterka szesnastoletnia, grzeczna i ułożona Anna Lou poszła do kościoła. Niestety jak się okazuje nigdy tam nie trafiła, a ślad po niej zaginął. Rodzice dziewczyny są zrozpaczeni i odchodzą od zmysłów co stało się z ich dzieckiem. Rozwikłanie zagadki leży w rękach dość ekscentrycznego agenta do zadań specjalnych Vogel. Jedynym śladem, który tak naprawdę nie wnosi nic nowego do sprawy jest dziennik zaginionej nastolatki. Brak jakichkolwiek śladów wskazuje na porwanie dziewczyny. Mijający czas również nie działa na korzyść agenta, ponieważ morderca jest cały czas na wolności.  Niebezpieczna gra w którą zostaje uwikłany agent specjalny, doprowadza go do Martiniego bardzo lubianego nauczyciela w szkole. Ponieważ wszystkie tropy prowadzą do nauczyciela, agent jest przekonany że to on stoi za zaginięciem i porwaniem Anny. Mieszkańcy są przekonani, że do tej pory anonimowy nauczyciel jest zboczeńcem, media robią z jego życia piekło, a sama sprawa zaginionej nastolatki już nie jest ważna. Najważniejsze jest dla mieszkańców ukaranie nauczyciela, ale czy aby na pewno zabójcą jest Martin? Czy wszystkim zależy na znalezieniu winnego, czy tylko na jak najszybszym zamknięciu sprawy? A co jeśli prawda jest znacznie bardziej okrutna i dopiero teraz w trakcie śledztwa pojawia się nowe fakty, chociażby sprawa szóstki zaginionych dużo wcześniej dziewcząt? Czy zaginięcie Anny Lou i dziewczyn ma ze sobą coś wspólnego?

“Dziewczyna we mgle”– warta przeczytania

Książka napisana w świetny sposób, do samego końca historii nie wiadomo kto stoi za zaginięciem młodej dziewczyny. Jest to niezwykle wciągający kryminał, dla fanów takiej twórczości, ale też dla tych którzy stronią z daleka od kryminałów. Dzięki mistrzowskiemu wykreowaniu postaci, książka jest pełna napięcia, mroczna, a zarazem inteligentna i wymagająca dużego skupienia, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Jest niezwykle zaskakująca, nieprzewidywalna a przy tym potrafi nieźle namącić w głowie i już się nie wie kto jest dobry a kto zły, kto jest zabójcą, a kto zwykłą ofiarą. Naprawdę warto sięgnąć po ten kryminał, bo na pierwszy rzut oka nic nie jest takie jakim być powinno.